Скажи мені, любий друже, а як ти зберігаєш алкоголь? Якщо ти зараз відповів «у шлунку», то можеш сміливо пропускати наступний текст. Але якщо в тебе є домашній бар, а напої часто залишаються не допитими до кінця, то інформація про те, як зберігати різні види алкогольних напоїв, стане для тебе надзвичайно корисною.
Як зберігати вино
Будь-яке вино – напій дуже вимогливий, коли мова йде про довге зберігання. По-перше, пляшку треба тримати горизонтально. Так корок завжди буде вологим, і тоді повітря не проникне всередину і не почне псувати смак алкоголю. Якщо покласти пляшку горизонтально можливості немає, то вже відкоркований напій слід випити максимум за тиждень.
По-друге, велике значення має температура. Ідеальний температурний діапазон для зберігання вина – від 12 до 18 градусів. Якщо температура буде вищою, то вино швидко скисне, нижчою – замерзне. До речі, довго зберігати вино в холодильнику не треба не тільки тому, що там може бути занадто холодно, але й через те, що низька вологість швидко висушить корок. Оптимальний варіант – підвал або спеціальний винний холодильник.
Про прямі сонячні промені, думаю, ти й без мене знаєш. Це на шкірі вони створюють гарну засмагу, а з вина швидко роблять несмачну рідину.
Дуже важливий показник для зберігання вина – вологість. Вона не повинна перевищувати 75%, інакше корок почне пліснявіти. Тому якщо ти читаєш цей текст, сидячі десь у тропічних джунглях – мерщій допивати все не допите.
Невідкоркована пляшка червоного вина при належних умовах може порадувати тебе своїм букетом навіть через 5-10 років після того, як напій був розлитий на виноробні. Біле зберігається менше – до 5 років.
Правила зберігання міцного алкоголю
Щодо алкоголю з міцністю близько 40%, то тут все простіше, ніж з вином, але також є певні правила та рекомендації:
- Віскі не переносить сонячного світла, як той вампір. Ба більше, тримати його навіть біля ламп денного освітлення не варто. Температура має бути стабільною, кімнатною, пробка – щільно закритою. Ці самі правила стосуються таких міцних напоїв, як бурбон та бренді.
- Горілка. Дункан Мак Лауд серед алкогольних напоїв. Чудово почувається при холоді та спеці, при світлі та в темряві. З усіх видів найдовше живе пшенична. Єдине правило – перевіряйте пляшку на наявність мутного осаду, якщо він є – горілку, на жаль, треба викинути.
- Лікер. А ось тут все складно. Вершкові лікери найтендітніші, зберігати їх можна всього 2-3 місяці. З трав’яними настоянками трохи простіше – вони живуть до пари років. Фруктові – до року. Але головне правило в цьому випадку – уважно читати етикетку, там все написано. Відкритий лікер зберігається в холодильнику до тижня.
Наприкінці хочу ще раз написати головну пораду щодо зберігання будь-яких видів алкоголю. Ні, це не «не залишати нічого на завтра, якщо можна випити сьогодні». Це про читання етикеток на напоях. І на цій ноті хочу побажати смачного алкоголю та ненав'язливо нагадати про відповідальне споживання. До зустрічі!