Hola, amigo! Діставай маракаси та одягай сомбреро, адже сьогодні я розкажу тобі про la mejor bebida del mundo – текілу. Але перед тим, як почати читати, обов’язково перевір – чи є у тебе вдома сіль та шматочок лайму.
Що таке текіла та яка вона буває
Багато хто чув, що текіла – це “горілка з кактусів”. Насправді це не зовсім вірно. Тобто так, це міцний алкоголь, але виготовляють його з блакитної агави. Ця рослина, хоча і має колюче листя, до кактусів не належить. З листя агави видобувають сік, який потім проходить процеси зброджування, перегонки та витримки. Це займає багато часу та сил, отже не ображай чесних мексиканських хімадорів, не назівай благородну текілу “кактусовою горілкою”
Існує декілька видів текіли:
- Текіла бланко – розливається по пляшкам майже одразу після виготовлення. Прозора, мов сльоза, з м’яким, трохи солодким смаком. Найкраще смакує в коктейлях.
- Текіла сільвер – майже те ж саме, що й бланко, але розливається одразу ж після виготовлення, без “майже”. Найпоширеніший варіант для коктейлів.
- Текіла ховеноро або золота – при виготовленні використовується авокадо та карамель. Спеціально для тих, хто полюбляє солоденьке.
- Текіла репосадо – витриманий напій, який перед розливом проводить 2-11 місяців в дубових діжках. На смак трохи пряна.
- Текіла аньєхо – ще більш витриманий напій, тримається в діжках рік. З тонким присмаком деревини.
- Текіла екстра аньєхо – знаходиться в дубових діжках до трьох років. Напій з найбагатшим букетом смаків. Трохи солодкий, з легкими нотками прянощів та деревини.
Окрім цього, текілу поділяють на дві категорії за типом сировини. 100% agave – це алкоголь, що виготовлений виключно з соку блакитної агави. Mixto на етикетці означає, що спирту на основі соку агави в цій текілі близько половини, а решта – дистиляти з інших рослин. Не буду тобі казати, що перша категорія набагато смачніша. Ой, вже сказав.
Історія походження текіли
Щодо походження текіли, то тут існує дві версії: міфологічна та реалістична. Міфологічна розповідає, що напій з агави – це дар давнім ацтекам від богів. Кажуть, блискавка вдарила в агаву, рослина почала приємно пахнути, а ацтеки, не будь дурнями, швиденько зварили з неї самогонку.
Реалістична версія пов’язана з містечком Текіла, яке заснували конкістадори. Іспанці не тільки полюбляли хильнути в перервах між загарбницькими походами, але ще й використовували міцний алкоголь для дезінфекції. Так, і внутрішньої також. Особливо внутрішньої. Щоб не возити спирт з Європи, конкістадори починають гнати свій на місці та називають його “мескаль”. У 1758 році саме в Текілі відкривається найбільша фабрика з виготовлення мескалю, а продукт називається Mezcal Vino de Tequila. Звісно, всім було ліньки вимовляти довгу назву, тому в народі закріпилось тільки останнє слово.
Цікаво, що зараз виготовлення текіли регулюється законодавством Мексики. Запам’ятайте: справжня текіла – тільки мексиканська (крім Mixto, її виробляють у США).
Як пити текілу? Напій традиційно вживають з сіллю та лаймом. Сіль насипають на тиловий бік долоні, злизують її язиком, потім ковтають алкоголь та заїдають шматочком лайма. Кажуть, що традиція з’явилась том, що на початку текіла була дуже так собі на смак. Але зараз ти можеш замовити текілу високої якості, яка буде гарно смакувати сама по собі.
А ще з текілою роблять багато смачнючих коктейлів, але про це я розкажу тобі іншого разу.