Отже, ти хочеш поласувати хорошим Мерло, і тепер обираєш, яку саме пляшку купити? Добре. Тоді сьогодні ми розкажемо дещо цікавеньке про цей сорт. Яке на смак це вино та як його краще пити, щоби насолодитися усіма відтінками його аромату? І що краще подати до келиха Мерло?
Винний гід від БАЯДЕРИ сьогодні до твоїх послуг. Рушаємо у світ вишуканого червоного!
Мерло — вино для всього і для всіх
Певно, вино Мерло є одним із найцікавіших сортів, адже в ньому поєднані чудові риси: красивий рубіновий колір, оксамитово-м’які таніни, інтенсивний, але не надмірний смак і багатий аромат. Завдяки такому поєднанню якостей Мерло є не лише чудовим моносортовим вином, а ще й ідеальним компонентом для багатьох купажних вин. За це його, до речі, дуже полюбляють винороби не лише на батьківщині цього сорту — у Бордо, а й в багатьох інших країнах.
Існує навіть такий собі дещо неофіційний термін: бордоський купаж, він же бордоський бленд. І хоча таку назву ти не побачиш на пляшках із вином, саме так традиційно називають купажі із трьох сортів традиційного для регіону Бордо вина. І зазвичай два з них — це поєднання саме Мерло та Каберне Совіньйон. А ось у ролі третього компонента можуть виступати різні бордоські сорти — від Каберне Фран до Мальбека.
Різні комбінації та пропорції цих вин надають готовим блендам особливих рис та створюють цікаві букети, і в кожному такому бленді Мерло звучить іншими нотами й акцентами. Завдяки такій універсальності його, до речі, інколи навіть називають вином-хамелеоном, бо в різних поєднаннях і умовах воно розкривається по-своєму.
Яким може бути смак Мерло
Але повернемося до чистого моносортового Мерло. То яке воно на смак само собою?
По-перше, добре структуроване і середньої повноти. Цей сорт має насичений смак із виразними фруктовими та ягідними нотками, тобто вино не надто складне, але виразне.
Зазвичай у його смаку домінують вишня, слива, чорниця і чорна смородина. Разом із тим витримані сорти Мерло набувають шляхетних рис та стають ще більш багатогранними — дубові бочки щиро діляться із цим напоєм теплими нотами ванілі, шоколаду, тютюну та кави. Також у винах цього сорту можна відчути ще й красиві відтінки трав і прянощів. Вони вишукано доповнюють палітру смаку та роблять її ще цікавішою.
Особливістю Мерло також є характерні таніни — м’які й округлі. Вони відчуваються ненав’язливо і приємно навіть у доволі молодих винах, а витримане вино потішить тебе ще більш гармонійною, просто шовковою танінністю.
А от кислотність тут зазвичай доволі стримана. Вона може варіюватися — залежно від стилю вина, виробника, клімату і регіону вирощування винограду, проте загалом вона залишається помірною. Зазвичай у холодних регіонах і там, де виноградники розташовані у високогірній місцевості, кислотність Мерло може бути трохи вищою. Тому, якщо тобі подобаються червоні вина з виразною кислотністю, як варіант, скуштуй Maison Castel Bordeaux Merlot — тут кислота доволі добре виражена, хоча все одно не надмірна.
А от Мерло з теплих країв розкривається м’яко, і його округлий смак має легші натяки на тонку кисленьку нотку. Наприклад, сухе червоне Banrock Station Merlot родом зі спекотних австралійських пагорбів, тож воно має дуже красивий, м’який смак, ту саму приємну округлість і легку кислотність.
Особливості кольору
Що ж до кольору, то вино з винограду сорту Мерло завжди має красиві відтінки. Темно-червоні, з багатою палітрою напівтонів — від пурпурового до глибокого червоного. Залежно від виноградників, особливостей теруарів і регіону, методів вініфікації та віку вина інтенсивність кольору може варіюватися. Молоді вина з Мерло зазвичай мають більш яскравий відтінок, ближче до фіолетового, проте з плином часу він міняється: після тривалої витримки з’являються глибші червоно-бурштинові тони. Тому кольори й відтінки вина цього сорту можуть бути ще й показниками його якості та стилю.
А кому сподобається Мерло?
Загалом, Мерло — це чудове вино для тих, хто шукає щось м’яке й ароматне. Фруктовість доволі інтенсивна, але представлена приємним поєднанням нот, а пряні тони ненав’язливі. Кислотність і танінність теж помірні. Саме тому таке вино добре підійде і тим, хто лише знайомиться зі світом класичних червоних вин, і поціновувачам виразних фруктових відтінків, і тим, кому просто до вподоби вина з м’якими танінами. А ще цей сорт відмінно поєднується з різною їжею, тож пляшка такого червоного буде доречною поруч із багатьма стравами.
БАЯДЕРА рекомендує: Якщо ти хочеш скуштувати все ж не моносортове Мерло, а якийсь цікавий бленд, радимо придивитися до сухого червоного Dourthe Bordeaux Rouge №1. Це вишуканий купаж від славнозвісного французького бренду, в якому поєднані два традиційних бордоських сорти: Мерло і Пті Вердо. Воно має складний, гармонійний смак із багатою палітрою темних ягідних відтінків та вишуканою димністю. Просто дуже красиве вино для справжніх поціновувачів.
Як пити вино сорту Мерло?
Це елегантне і багате на смак червоне вино не дарма є таким популярним, адже його букет дійсно красивий і приємний. Проте, щоби повною мірою відчути всі його нотки, Мерло важливо правильно подавати та пити. І ось тобі кілька порад, які допоможуть розкрити усі грані його смаку й аромату:
Температура подачі. Ідеальна температура для Мерло становить 16-18°С. Це дозволяє вину повністю розкрити свій аромат і смак. Тому постав пляшку до холодильника хвилин за 30 до того, як ставити її на стіл. Або ж поклади хвилин на 15 у відерце з льодом.
Декантація. Деякі вина Мерло, особливо ті, що мають поважну витримку, треба декантувати. Як це зробити? Ти можеш як використовувати спеціальний посуд — декантер, так і просто перелити вино із пляшки у графин. Це забезпечить достатню аерацію напою. А потім дай вину ще й трошки подихати — десь 15-30 хвилин перед тим, як подавати. Це чудово розкриє його аромат.
Правильні келихи для Мерло. Найкраще для цього сорту обирати тюльпаноподібні келихи із широкою чашею. Саме вони дуже добре розкриють його аромат.
З якою їжею подавати Мерло?
Ну і, звісно ж, їжа, яку можна подати до Мерло. Як ми вже сказали, такий сорт дуже добре поєднується з різними стравами, тож вибір тут у тебе нівроку. Але які саме поєднання смакують найкраще?
- Червоне м’ясо. Мерло чудово поєднується зі стейками, добре доповнює страви з телятини, ягнятини та дичини.
- Біле м’ясо. Курка, качка, індичка, свинина, особливо запечені із прянощами, трав’яними або томатними соусами, завжди добре смакують із Мерло.
- Страви італійської кухні. Так, піца чи паста із пряними томатними соусами чи грибами, трошечки присипані тертим пармезаном, теж складуть чудову пару цьому вину.
- Сири. Тут узагалі широчезний простір для фантазії. І м’які сорти, такі як брі чи камамбер, і тверді — хоч гауда, хоч чедер — завжди добре поєднуються з келихом рубінового Мерло. Тож якщо ти вирішиш подати до цього вина просто величезну сирну тарілку, ти нічого не втратиш, бо буде дуже смачно.
- Гриби. Різні гриби, смажені та печені, пряні чи приправлені часничком, теж будуть вдалим вибором.
- Темний шоколад. Звабливе десертне поєднання. Мерло і гіркий чорний шоколад — то є любов із першого ж ковточка, тож обов’язково радимо скуштувати й це.
Отже, яке воно, вино сорту Мерло, як його краще пити та під яку їжу воно смакуватиме найкраще, ми тобі розповіли. Сподіваємося, що було цікаво і корисно. Ну а щоби тобі було ще й дуже смачно, заходь на винний шопінг до інтернет-магазину BAYADERA.UA, і ти зможеш купити чудове Мерло із Франції, Іспанії, Австралії та інших виноробних країн за дуже приємною ціною. У нас ти завжди знайдеш чудове вино. І круті знижки на такі покупки, звісно ж.
Смакуй із задоволенням!